ליווי והדרכת מטפלים - סופרוויז'ן

יום אחד בקליניקה שלי שמור למטפלים המעוניינים לחשוב יחד, להרחיב את נקודת המבט הטיפולית, את היכולות הטיפוליות, לקבל כלים מעשיים, לחלוק, לשמוע דעה נוספת ולצאת מתקיעות בתהליך.

ליווי והדרכת מטפלים - סופרוויז׳ן
מקצועות הטיפול מחייבים אותנו המטפלים להמשיך ללמוד ולהתפתח. לרכוש עוד ידע וכלים.
להיות מטפל משמעותו להיות בתהליך תודעתי מתמיד.
מטפלים הם כלי יקר מפז העושים עבודת קודש לחברה בהיבט הפיזי הנפשי והרוחני. מטפלים מכילים ותומכים בעשרות מטופלים בשבוע.

סופרויז׳ן לכלל המטפלים
אני פוגשת קשת רחבה של מטפלים מתחומים שונים וזה כל היופי. אני פוגשת פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, מטפלים באומנות, מאמנים, פסיכותרפיסטים, רפלקסולוגים, NLP ועוד (מטפלים משיטות שאינן תמיד במכלול הידע המקצועי שלי, דווקא אז מתרחש משהו מאוד מיוחד.) בכלים שלרשותי אני יכולה לזהות את מצב המטופל שלהם ואת המצב שבו הם נמצאים למולו. אני משקפת להם את הרגשות, את מה שלא תמיד נאמר במילים, ואת הסיטואציה ממבט אחר. אנו פותחים זאת יחד והם מקבלים ראייה חדשה שמתאימה להם. יותר בטחון ויותר כלים ממוקדים. לעיתים התהליך מאפשר למטפלים להשתחרר הם בעצמם מקושי פרטי בחייהם.

סופרויז׳ן מקצועי למטפלים ברפואה סינית, שיאצו, פרחי באך, ביורגונומי, רייקי, תקשור
מטפלים המגיעים מתחומי הטיפול בהם אני עוסקת: רפואה סינית ועוד. הטפלים יכולים לבחור בין סופרויז׳ן כללי או מקצועי. אם הסופרויז׳ן למטרת התפתחות מקצועית, אני נותנת מבט רחב ומקצועי על אופן הטיפול. בניית אסטרטגיה טיפולית וחשיבה קדימה של התהליך הטיפולי. חידוד יכולות אבחנה. דיוק הטיפול ושיפור תוצאות ההליך הטיפולי הרפואי והנפשי.

למי זה מתאים?
מטפלים בתחילת דרכם זקוקים להדרכה. לפעמים רק ליעוץ קצר ולפעמים לליווי ביצירת במרחב טיפולי, יצירת שיח בריא, עמוק ופתוח עם המטופל. מטפלים בתחילת הדרך לומדים מהו אופן ההתנהלות הנכונה והטובה להם. כמטפלים, עלינו ללמוד להתנהל בצורה מקצועית כלפיי המטופל וכך גם כלפיי פרטיותו של המטופל. המקום הנכון והמקצועי לשתף במה שמתרחש בטיפול הוא בהדרכה מקצועית. שם נשמרת הסודיות ההכרחית והדבר מביא לגדילה ולתמורה עבור המטפל והמטופל.

מטפלים ותיקים זקוקים למרחב פריקה, להעשרה והעצמה של ההתבוננות, לחשיבה קדימה ופותחת מרחבים חדשים. לעיתים הסופרויז׳ן מחדד את הסיבה האמיתית שבעקבותיה מגיע המטופל לטיפול וגם את הסיבה האמיתית למה שהוביל את המטופל למצב בו הוא שרוי.
ברגע שהדברים בהירים למטפל הטיפול מקבל כיוון ברור והתהליך נמצא בפריחה.

חובה או בחירה
בחלק ממקצועות הטיפול הסופרויז׳ן מוגדר כמחויבות קבוע של המטפל. בתחום הרפואה המשלימה הדבר אינו מעוגן בחוק אך מומלץ, רצוי ואף הכרחי. למידה אמיתית בתחומים אלו נעשית בדרך זו ובדרך של צפייה קלינית בתחומי הטיפול המאפשרים זאת. מטפל הנעזר בסופרויז׳ן הוא מטפל אחראי, מקצועי ומסור. 
כלי נגישות