טיפול בעצירות בעזרת דיקור

טיפול בעצירות כרונית הוא טיפול משנה חיים. איכות החיים משתפרת מאוד כאשר היציאות סדירות ותקינות.


חשוב לדעת ונכון לכל גיל שעצירות הינה תדירות נמוכה של יציאות או כאשר יש קושי בהתרוקנות.
יציאות תקינות הן כאשר לאדם יש לפחות יציאה אחת ביום ועד 3 מקסימום.
כאשר ההתרוקנות קלה, אינה מלווה בכאב או אי נוחות. וכאשר אין דימום.כל תדירות יציאות הנמוכה מיציאה אחת ליום נחשבת כעצירות ברפואה הסינית!

אם קיים קושי בהתרוקנות, מאמץ מוגבר, צורך בזמן ממשוך בשירותים, מרקם צואה נוקשה, חד או בצורת גללים קטנים ונוקשים הדבר מעיד על עצירות ומצריך טיפול.
יציאה תקינה היא כאשר הצואה מגובשת בצורתה, לא נוזלית, לא רכה ולא קשה.
התרוקנות תקינה נמשכת מספר דקות בודדות.

עצירות הינה מצב המעיד על בעיה במערכת העיכול היכולה להיגרם מסיבות שונות:
תזונה לקויה או שאינה מתאימה לאדם.
יובש וחוסר נוזלים במערכת העיכול, שתייה מועטה.
מעי עצל - כאשר תנועת המעיים, הפריסטלטיקה, איטית וחלשה ויש קושי של המעי לפנות את הצואה. ריבוי מלחים הגורמים לספיגה מוגברת של נוזלים מהצואה לתוך הגוף וייבוש הצואה.
מתחים, לחץ וסטרס.
שינוי הרגלים כמו זמן התעוררות, מקום חדש.
התמכרות ופיתוח תלות במשלשלים, קפה או עישון.

מדוע כל כך חשוב הטיפול בעצירות?
טיפול בעצירות הינו חיוני ומשמעותי בעבור הגוף. זוהי הדרך העיקרית לפליטת פסולת ורעלים ממערכת העיכול, הכבד והדם. יציאות תקינות עוזרות בשמירה על משקל תקין, על ספיגת חומרים חיוניים מהמזון, על תחושת אנרגיה וחיוניות.
בברכת אשר יצר נכתב: "בָּרוּךְ אַתָּה ה אֱלֹוהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם, אֲשֶׁר יָצַר אֶת הָאָדָם בְּחָכְמָה, וּבָרָא בוֹ נְקָבִים נְקָבִים וַחֲלָלִים חֲלָלִים. מֵהֶם פְּתוּחִים מֵהֶם סְתוּמִים. גָּלוּי וְיָדוּעַ לִפְנֵי כִסֵּא כְבוֹדֶךָ, אִם יִפָּתֵחַ אֶחָד מֵהֶם, אוֹ ייסָּתֵם אֶחָד מֵהֶם אִי אֶפְשַׁר לְהִתְקַיֵּים וְלַעֲמוֹד לְפָנֶיךָ אַפִילּוּ שָׁעָה אֶחָת."

בטיפול בעצירות באמצעות דיקור סיני, חשוב לאבחן את הגורם לעצירות.
האבחנה עיקרית תעשה ע"י אבחנה מקצועית של דופק המטופל, הלשון והבטן. באמצעות הדופק ניתן להבין את מצב הגוף והתנהלותו, יהיה ניתן לטפל בצורה מדויקת ויעילה.
בטיפול בעצירות ברפואה הסינית ניתן להשתמש בנקודות דיקור המניעות את המעיים ומשפרות את תנועתם. נקודות הדיקור נמצאות באזור הבטן, הרגליים והידיים ובחירתן ע"י המטפל בעלת חשיבות רבה.

באמצעות דיקור סיני ניתן ללמד את הגוף ולהביאו לכדי מצב של יציאות סדירות ותקינות אחת ליום תוך מספר קטן של טיפולים.
אנשים הסובלים מעצירות כרונית ומשתמשים בתרופות שונות, חוקנים, תה, עישון ושימוש בצמחים, יוצרים תלות מתמשכת של הגוף באמצעים אלה ופוגעים במערכת העיכול, וביכולת הטבעית של הגוף להבריא את עצמו.
גם במצבים אלה ניתן ומומלץ לטפל באמצעות דיקור סיני. ניקוי הגוף וחיזוק מערכת העיכול, הכבד, תנועת המעיים והאנרגיה בגוף יתרמו רבות לבריאות הגוף ויפתרו את בעיית העצירות.

בטיפול בעצירות אני משלבת טכניקות טיפול נוספות  לדיקור:
שיאצו הוא כלי נפלא לטיפול בעצירות כרונית ואקוטית, השיאצו מרגיע ומשחרר את הגוף. עוזר להשיב פעילות מעיים תקינה ויעילה. יכול להשפיע על מערכות גוף נלוות.
תזונה מתאימה חשובה מאוד בתהליך טיפול בעצירות. את התזונה אני בונה על-פי אבחנת דופק המטופל. יצירת תפריט נכון שיעזור בתהליך הטיפול ויאפשר יציאות סדירות ותקינות.
צמחי מרפא לטיפול בעצירות אני מוצאת לנכון להוסיף רק במצבים קשים מאחר ויעילות הדיקור מספקת בהחלט.
פרחי באך לטיפול בעצירות יעילים במיוחד כאשר ישנו גורם רגשי של מתח, סטרס, חרדה, לחץ, דאגה או פחד היכול להשפיע על התנהלות הגוף וליצור עצירות.

טיפול בעצירות באמצעות דיקור סיני, רפואה סינית, הוא טיפול יעיל, אפקטיבי שמשפר רבות את איכות החיים. 
לקבלת פרטים נוספים אתם מוזמנים לפנות אליי באופן אישי.
קרן ישראל, מומחית לרפואה סינית.
כלי נגישות