דיקור סיני לילדים ולתינוקות

הרפואה הסינית לילדים נחלקת למספר שיטות ריפוי עיקריות: דיקור סיני, תזונה, צמחי מרפא ושיאצו (פיזיותרפיה סינית) ואקופרסורה.


הרפואה הסינית תומכת ומצליחה לתת מענה היכן שהרפואה המערבית מתקשה. ביכולתן של שיטות ריפוי אלו לטפל, לתמוך ולשפר את איכות חייהם לא רק של מבוגרים הסובלים מבעיות כרוניות או אקוטיות אלא גם של ילדים ע"י דיקור סיני מיוחד לילדים.

מאיזה גיל ניתן לטפל בילדים?
באמצעות הרפואה הסינית ניתן לטפל בילדים מרגע היוולדם.
מהרגע שמתעוררת בעיה, ניתן לטפל. הטיפול יהיה מותאם לגיל התינוק או הילד.
ככל שהתינוק צעיר יותר כך הטיפול עדין יותר. לעיתים גם ללא שימוש במחטים כלל.
טיפול יכול להיות משולב בלחיצות והפעלת מוקדים בגוף שיחזקו את התינוק (אקופרסורה). אם יש צורך בדיקור הוא נמשך למספר שניות בודדות ועד דקות ספורות לילדים בוגרים.

כיצד מתבצע דיקור סיני לילדים ופעוטות?
הטיפול מתבצע תוך כדי משחק, לפי גילו של הפעוט או הילד, לעיתים על רגלי ההורה.
הטיפול מתחיל בשיחה, תהליך האבחון שנעשה באמצעות מגע, דופק והתבוננות בלשון.
לחיצות עדינות על אזורים בגוף ודיקור סיני באמצעות מחטים עדינות ביותר, מיוחדות לפעוטות וילדים.
בדיקור בילדים ופעוטות אין צורך להשאר ולשהות עם המחטים כמו בטיפול של אדם בוגר. לעיתים מיד מוציאים את המחט ולרוב הילד לא שם לב לכך ואינו חש כאב.
הטיפול בתינוקות מתבצע אפילו תוך כדי שינה, הוא עד כדי כך עדין.

איך ההורה יכול לעזור לילדו ולהצלחת הטיפול?
אם הבאתם את ילדכם לטיפול, סימן שאתם הורים אכפתיים, מסורים ואוהבים. הייתי ממליצה להתנסות בעצמכם בדיקור וכך להפחית את החששות ולשדר בטחון לילד.
במקרים שאני פוגשת הורים מבוהלים אני מדגימה דיקור על ההורה. החוויה טובה עבור ההורה ועבור הילד. הורים המשדרים בטחון רואים את ילדם מתמסר לטיפול בעודם צופים מהכורסא שבצד.
דבר נוסף שיעזור לשפר את תוצאות הטיפול יהיה מילוי המשימות אותן תקבלו לבצע בבית. אין דברים מורכבים. לעיתים תיפוף של שניות ספורות על אזור בגוף, להפחית ממזון מסוים או להוסיף לתזונה מה שנדרש.

מה משך זמן הטיפול וכמה טיפולים נדרשים?
הטיפול הראשון עורך כשעה מאחר ונדרש זמן להכיר את הילד וההורים. לשמוע, לאבחן, להסביר ולטפל. הטיפולים הבאים יכולים להמשך מספר דקות. תלוי בשיתוף הפעולה והמצב.
ילדים מגיבים בצורה טובה ומהירה יותר ממבוגרים. לכן, לעיתים אין צורך בסדרת טיפולים ממושכת והתוצאות מופיעות בהקדם. בנוסף, משך זמן הדיקור בילדים ובתינוקות הינו מספר שניות בודדות.
ישנם מטופלים, ילדים, אותם אני פוגשת אחת לכמה חודשים או אחת לשנה לצורך חיזוק או כטיפול מצב נקודתי.

במה שונה טיפול דיקור סיני בילדים מטיפול במבוגרים?
לרוב ילדים הם "לוח חלק", גופם חזק ואנרגטי והם אינם סובלים מבעיות כרונית מורכבות.
הטיפול מתמקד במערכת הגוף החלשה, שגרמה להיווצרות הבעיה. חיזוק הגוף והקניית האיזון מחדש יבריא את הילד ויעלים את הסימפטומים שנוצרו.
לעומת זאת, טיפול במבוגרים - בשל הכרונית הקיימת, ישנה החלשות מערכות גוף נוספות והמורכבות הטיפולית גדלה. (הדומה בין טיפול בילדים לבין מבוגרים הוא שבשניהם מתמקדים בשורש הבעיה).

ישנן מחלות המופיעות בילדים בגיל צעיר. למשל אסטמה, גזים, עצירות, ריפלוקס, בעיות מערכת העיכול, חולשת מערכת החיסון, אטופיק דרמטיטיס, דלקות אוזניים, פוליפים ועוד, הן ניתנות לריפוי על ידי דיקור סיני המיועד לילדים בקלות ובמהירות.
לעומת זאת אם לא מטפלים בהן בצורה נכונה ובזמן, מחלות אלו עלולות להפוך לכרוניות ולפגוע באיכות החיים.
הטיפול בגיל מבוגר מורכב וממושך יותר. לכן מומלץ להקדים את הטיפול ככל שניתן.

הטיפול בילדים נעשה באמצעות מחטים עדינות במיוחד המותאמות לילדים ותינוקות.
הדיקור נמשך מספר שניות עד דקות בודדות לעומת דיקור של אדם מבוגר הנמשך כ- 20 דקות.
תדירות ומשך הטיפולים משתנה על-פי סוג הבעיה, אם כי בטיפול בילדים לרוב התוצאות הן מיידיות ואין צורך בטיפולים ארוכי טווח.

מתי כדאי להגיע לטיפול?
מומלץ מאוד להגיע לטיפול בהקדם, כלומר עם תחילת התסמינים הראשונים ואף כטיפול מניעתי.
ככל שהטיפול ניתן בשלב מוקדם יותר כך סיכויי ההחלמה ומהירות הריפוי גדלים.
אתם מוזמנים לפנות אלי בכל בעיה שאינה נפטרה מעצמה או שהפתרון לה עד כה היה חלקי.
מחלות אוטואימוניות בילדים יכולות לקבל מענה ראוי באמצעות שיטות הטיפול בהן אני משתמשת. האפשרות לריפוי מלא במידה והטיפול ניתן לפני גיל 6 גדלה מאוד.
כמו אסטמה, אטופיק דרמטיטיס, אלרגיות, בעיות במערכת העיכול, בעיות התפתחותיות, מומים לבביים, בעיות בתפקודי הכליות או הכבד, תסמונת טורט, טיקים, הפרעות שינה ועוד.

באילו בעיות יכולה רפואה הסינית לעזור לילדים?
הרפואה הסינית והדיקור הסיני, שיאצו, אקופרסורה וכוסות רוח. יכולים לרפא או להביא להקלה משמעותית עבור מגוון רחב של מחלות כגון: מערכת חיסון חלשה, פליטות מרובות, גזים וכאבי בטן, עצירות ובעיות במערכת העיכול והמעיים, בעיות התפתחות, בעיות במערכת הנשימה, אסטמה, אטופיק-דרמטיטיס, פריחות ומחלות עור שונות, עודף גמישות, נוקשות יתר ובעיות אורטופדיות, חוסר דם, בעיות תזונה, השמנה, בעיות שינה, אלרגיות, דלקות עיניים, התקפי זעם, הפרעות התנהגותיות, עיכוב התפתוחתי, קשיים בדיבור ועוד.

האם דיקור סיני לילדים כואב?
הדיקור בילדים ותינוקות אינו מלווה בכאב. לרוב הילדים אינם מודעים שהדיקור כלל מתבצע מאחר וזה נעשה תוך כדי משחק ובשילוב שיאצו ואקופרסורה. במקרים שיש צורך אני משלבת טיפול בפרחי באך ובצמחים.
פרחי הבאך מסייעים להאצת תהליך הריפוי, ההחלמה ונותנים תמיכה גם באפקטים רגשיים בחייו של הילד.

האם קיימת סכנה או תופעות לוואי במהלך דיקור סיני לילדים?
דיקור סיני הינו שיטה בטוחה, עיקרון השיטה עובד על חיזוק הגוף ועל-ידי כך הבראה עצמית.
הסיכוי לגרימת נזק הוא כמעט בלתי אפשרי. כמו כן, כמובן שחשוב לבחור את המטפל המתאים בייחוד כשמדובר בטיפול בילדכם. המטפל חייב להיות עם מינימום 5 שנות לימוד רפואה סינית, חבר אגודה ובעל ניסיון בטיפול בילדים.
כלי נגישות