דיקור סיני במהלך ההריון

נשים רבות שואלות אותי על דיקור סיני בהריון. האם מומלץ או מסוכן לקבל דיקור במהלך הריון? מאיזה שלב מומלץ הטיפול? באיזה תדירות? לאילו בעיות יעיל הדיקור במהלך ההריון? האם יש סכנה לעובר כתוצאה מהטיפול? והאם ניתן לטפל בעובר במהלך ההריון?


החלטתי לכתוב על הנושא באופן יסודי שייתן תשובות מדויקות וברורות ככל האפשר.
לרפואה הסינית והדיקור הסיני יש המון מה להציע לנשים עוד טרם כניסתן להריון - כשהמטרה היא חיזוק הגוף והכנתו להריון קל ובריא.

מרגע ההפריה חלים על הגוף האישה אין ספור שינויים גופניים וריגשיים. שינויים הורמונאליים, שינויים במבנה האגן ומבנה הגוף, שינויים בסדר העדיפויות של הגוף והמוח, שינויים רגשיים, עלייה במשקל ובנפח הדם, חשקים, סלידות ועוד.

הריון הינו תהליך בריא של הגוף וכאשר האישה מגיעה לתהליך זה מאוזנת ובריאה היא תחווה הריון קל, מהנה, בריא ועם התפתחות בריאה של העובר!

הקשיים בהריון מופיעים כאשר האישה מתחילה את ההריון במצב של חוסר איזון.
חוסר איזון יכול להיות חוסר דם, בעיה בתפקוד של הכבד, לחץ ומתח, מחלות כרוניות למינהן (כמו מגרנה), חוסר שינה מזינה, מיד לאחר לידה, ניתוח או טיפולים הורמונאלים.

לדיקור הסיני המיועד לתקופת ההריון קיימת אפשרות יוצאת דופן ויעילה להביא את האישה לאיזון אופטימלי.
הכלים העומדים לרשות הרפואה הסינית בזמן הריון הם: דיקור סיני, התאמת תזונה ותוספי מזון, שיאצו, צמחי מרפא ומוקסה. אני משלבת גם טיפול אנרגטי ופרחי באך היעילים מאוד.

דיקור סיני בהריון שונה מכל טיפול אחר מאחר ובטיפול זה מטפלים ב- 2 אנשים :) האם והעובר.

נקודות הדיקור שיבחרו על- פי מצב האם ואבחון יסודי של דופק האם יותאמו באופן מדויק למצב של האם והעובר ולשלב ההריון.
דרך אבחנה זאת יהיה ניתן לטפל בבעיות קיימות ולרפא אותן, יהיה ניתן לחזק את האם והעובר וחשוב לא פחות - יהיה ניתן למנוע את הדבר הבא!
במהלך ההריון קיים טיפול תחזוקתי שמטרתו לשמור על האם, להקל ולהנעים את תקופת ההריון, להביא את האם במצב בריא ומוכן ככל האפשר ללידה, לאפשר התפתחות תקינה לעובר ולמנוע היווצרות מומים או סיבוכים.

דיקור סיני בהריון מתייחס לכל שלב בתקופת ההריון בהתאמה לשבוע ההריון והתפתחות העובר.
בתחילת ההריון יהיה דגש על השרשה ותמיכה בגוף כדי לשמור ולאפשר הריון בריא.
בהמשך יהיה מיקוד הטיפול במצב האם, מצב הדם והמשאבים שיש לגוף, תמיכה בגדילת העובר וסביבה מייטיבה עבורו, בנוסף תמיכה במחלות תורשתיות וגנטיות. מניעתן מלעבור לעובר.
בהמשך ההריון המיקוד הטיפולי יהיה חיזוקה של האם, תמיכה בעובר, תמיכה בתפקוד איבריו הגדלים.
לקראת סוף ההריון קיימת הכנה של מערכת הנשימה עבור העובר, הכנה של מערכת העיכול שלו (דבר המסייע למנוע סבל מתופעת הגזים ובקיעת השיניים בהמשך), חיזוק האם ומשאבייה, הכנת גוף האם לתהליך לידה בריא ותקין, קצר, עם התפתחות תקינה וחלקה ככל האפשר.

נשים הנעזרות בטיפולי דיקור סיני בתקופת ההריון הן נשים בריאות יותר, מאוזנות ומאושרות יותר וכך גם העובר.
שיהיה לך הריון בריא ומאושר!
כלי נגישות