קרן ישראל - מומחית לרפואה סינית

טיפול במיגרנה

מאת: קרן ישראל, מומחית ברפואה סינית
לרפואה הסינית יש המון מה להציע בכל הקשור לכאבי ראש ובמיוחד בנושא טיפול במיגרנות.
הרפואה המערבית תחפש סיבה מכאנית לתופעת המיגרנות וללא ממצאים מיוחדים תפנה את האדם לטיפול תרופתי "קל" עד אגרסיבי מאוד. טיפול זה יאלחש את הכאב אך לא יפתור את הבעיה! הגוף יפתח תלות בתרופות והדבר יגרום לפגיעה נוספת בגוף.
באמצעות הדיקור הסיני קיימת אפשרות ממשית לטפל במיגרנה. החל מהפחתה של עוצמת הכאב ותדירות ההתקפים ועד ריפוי מלא וחיים ללא מיגרנות.
בקליניקה אני פוגשת מקרים רבים של אנשים שהגיעו בשביל טיפול במיגרנה באמצעות דיקור סיני, לאחר שניסו הכול. מטופלים רבים מתייחסים למיגרנה כחלק משגרת חייהם ולא זוכרים מתי לא היה להם כאב ראש! מצב זה מדליק אצלי מנורות אזהרה על מצוקת הגוף ועל הצורך ההכרחי לטיפול מהיר ויעיל. טיפול במיגרנה אינו בנוי מנוסחאות קבועות מראש. בטיפול הראשון אני מאבחנת באופן יסודי את מצב המטופל. האבחנה היא קריטית לתהליך הריפוי ואותה אני בודקת בכל טיפול מחדש. האבחנה נעשת באמצעות שיחה עם המטופל בה אני חוקרת את ההיסטוריה הרפואית והמצב הנוכחי, לקיחת אינפורמציה מבדיקות רפואיות או טיפולים רפואיים שנעשו, מרכז האבחון נמצא בדופק המטופל. באמצעות הדופק אני יכולה לקבל מידע על מצב הגוף, האיברים והנפש. אני יכולה לדעת בפעילות הגוף יצא מאיזון וכיצד באמצעות דיקור, תזונה ואמצעים נוספים יהיה ניתן לטפל בשורש הבעיה הגורמת להתקפי מיגרנה.
גם אם אובחנתם על-ידי רופא המשפחה או הנוירולוג כסובל מכאבי ראש שונים או מיגרנה, ברפואה הסינית תחת קטגוריה זו, ישנם סוגים שונים של מיגרנה. מיקום הכאב לדוגמא (רכות, מצח, קודקוד, עורף) בעל משמעות רבה, עוצמת הכאב וסוג הכאב גם הם מספרים רבות, תדירות המיגרנה, רגישויות לאור, לרעש, הקאות או חוסר תחושה ונימול מעידים על סוג המיגרנה וחוסר האיזון.
לעיתים טיפול במיגרנה בדיקור סיני יערב מספר מערכות גוף שונות: טיפול בדם - הזנתו וניקוי הדם, טיפול במערכת הכבד - ניקוי הכבד ויעילות עבודתו, טיפול בכיס המרה, הקיבה ומערכת העיכול, טיפול בלב ובכלי הדם ואף טיפול בנפש - הרגעה והורדת מתחים.
כאשר מבצעים טיפול במיגרנה באמצעות רפואה סינית ישנה חשיבות עצומה לאיכות השינה של המטופל. זמן השינה שלנו הוא זמן יקר ערך שבו הגוף מבצע מספר פעילויות השמורות לזמן זה בלבד. ניקוי הדם והכבד, הרפיית הגוף, השלד והשרירים, שחרור שליטה במוח ועוד. השינה צריכה להיות מורכבת ממספר שעות שינה רצופות (לרוב 6 אך יכול להשתנות מאדם לאדם), על תהליך ההירדמות להיות קל ומהיר, חלומות נעימים ויקיצה קלה ומלאת אנרגיה. אם מנגנון השינה אינו פועל בצורה תקינה הדיקור הסיני יסדיר פעילות זו ובכך יחזק את תהליך הריפוי הטבעי של הגוף, שינה בריאה תאפשר טיפול במיגרנה, ריפוי מהיר ואפקטיביות מרבית מהטיפול.
במקרים מסוימים של מטופלים הסובלים ממיגרנה אני משלבת גם טיפול אנרגטי וטיפול באמצעות פרחי באך. על-ידי התאמה של תמציות פרחי באך למטופל, אפשר גם כן ליצור הקלה ולהאיץ את הריפוי במיגרנה.
לתזונה שלנו חשיבות רבה על אופן פעולת הגוף ועל המיגרנה. לצערי בודדים המקרים בהם רק שינוי תזונתי יביא לתוצאות משמעותיות בנושא המיגרנה. אך התאמת התזונה על פי הדופק בשילוב עם דיקור סיני למיגרנה לביא לתוצאות שלא יאחרו לבוא.
דיקור סיני נמשך כמספר דקות (עד 20 דקות). דרך הדיקור אני מאותתת לגוף ומאפשרת לגוף להתחזק, לטפל במיגרנה ולעשות שינוי. הדיקור נעשה באמצעות מחטים קטנות, דקות, סטריליות וחד פעמיות. הדיקור אינו כואב אך ישנן נקודות בהן מרגישים תחושה פנימית החיונית לאפקטיביות הדיקור. מספר המחטים משתנה מטיפול לטיפול וכך גם אזורי הנקודות. לרוב טיפול במיגרנה בדיקור סיני יתחיל מתדירות של אחת לשבוע למשך מספר טיפולים בהתאם למצב של המטופל וירווח בהדרגה לטיפול אחת לתקופה.
לסיכום - אם אתם סובלים ממיגרנה דעו לכם כי יש פיתרון! לא עוד טיפול במיגרנה באמצעות תרופות, דיקור סיני באבחנה מדויקת יביא לתוצאות.
אתם מוזמנים לפנות אלי בכל עת, לקבלת יעוץ חינם.

שלכם קרן

תחומים פופולריים: טיפול במיגרנה, טיפול בעצירות, דיקור סיני לילדים, דיקור סיני בהריון, היפוך עובר, דיקור סיני, שיאצו, מומחית לרפואה סינית
קרן ישראל - מומחית לרפואה סינית, קליניקה: חולון (ליד הקניון)    נייד: 050-8277224    דוא"ל: keren@kerenisrael.co.il