קרן ישראל - מומחית לרפואה סינית

דיקור סיני לילדים

מאת: קרן ישראל, מומחית ברפואה סינית
הרפואה הסינית נחלקת למספר שיטות ריפוי עיקריות: דיקור סיני, תזונה, צמחי מרפא ושיאצו (פיזיותרפיה סינית). היא מצליחה לתת מענה ולחולל ניסים היכן שהרפואה המערבית מתקשה. יש ביכולתן של שיטות ריפוי אלו לטפל, לתמוך ולשפר את איכות חייהם לא רק של מבוגרים הסובלים מבעיות כאלו או אחרות אלא גם של ילדים ע"י דיקור סיני לילדים.

ישנן מחלות אשר ילדים סובלים מהן בגיל צעיר, כמו למשל אסטמה, בעיות מערכת העיכול, חולשת מערכת החיסון, אטופיק דרמטיטיס, דלקות אוזניים, פוליפים ועוד, והן ניתנות לריפוי על ידי דיקור סיני לילדים בקלות ובמהירות. לעומת זאת אם לא מטפלים בהן בצורה נכונה ובזמן, מחלות אלו עלולות להפוך לכרוניות בעת הבגרות ולפגוע באיכות חייהם. בנוסף לכך הטיפול בגיל מבוגר מורכב וממושך יותר. לכן מומלץ להקדים תרופה למכה.

שאלות נפוצות בנושא דיקור סיני לילדים:

•1.      איך מתבצע הדיקור בילדים? מה התדירות הדרושה ותוך כמה זמן יש שיפור?
הטיפול בילדים נעשה באמצעות מחטים עדינות במיוחד המותאמות לילדים ותינוקות. הדיקור נמשך מספר שניות עד דקות בודדות לעומת דיקור של אדם מבוגר הנמשך כ- 20 דקות. תדירות ומשך הטיפולים משתנה על-פי סוג הבעיה, אם כי בטיפול בילדים לרוב התוצאות הן מיידיות ואין צורך בטיפולים ארוכי טווח.

•2.      במה שונה טיפול דיקור סיני בילדים מטיפול במבוגרים?
לרוב ילדים הם "לוח חלק", גופם חזק ואנרגטי והם אינם סובלים מבעיות כרונית מורכבות. הטיפול מתמקד במערכת הגוף החלשה, שגרמה להיווצרות הבעיה ובסילוק סימפטומים. לדוגמא - ילדים הסובלים מבעיות אוזניים, הטיפול יתמקד במערכת האוזן והכליות שגרמה להיווצרות הבעיה ובסילוק הסימפטומים שבמקרה זה הם: הדלקת הנקודתית, הכאבים, הירידה בשמיעה ובשאר התופעות.
מנגד, טיפול במבוגרים -  בשל הכרונית יש כבר החלשות של מערכות גוף נוספות והמורכבות הטיפולית גדלה. (הדומה בין טיפול בילדים לבין מבוגרים הוא שבשניהם מתמקדים בשורש הבעיה.)

•3.      מתי כדאי להגיע לטיפול?
* מומלץ מאוד להגיע לטיפול בהקדם, כלומר עם תחילת התסמינים הראשונים.
ואף כטיפול מניעתי. ככל שהטיפול ניתן בשלב מוקדם יותר כך סיכויי ההחלמה ומהירות הריפוי גדלים.
* מומלץ לפנות אלי בכל בעיה שאינה נפטרה מעצמה או שהפתרון לה עד כה היה חלקי.
* ישנן מחלות חשוכות מרפא אשר הרפואה הקונבנציונאלית לא מצליחה לתת מענה יעיל.  
באמצעות שיטות הטיפול בהן אני משתמשת ניתן לרפא אותן לחלוטין במידה והטיפול ניתן
לפני גיל 6. כמו אסטמה, אטופיק דרמטיטיס, אלרגיות, בעיות במערכת העיכול, בעיות התפתחותיות, מומים לבביים, בעיות בתפקודי הכליות  או הכבד, תסמונת טורט, טיקים, הפרעות שינה ועוד.

•4.      באילו בעיות יכולה רפואה הסינית לעזור לילדים?
הרפואה הסינית והדיקור הסיני בפרט יכולים לרפא או להביא להקלה משמעותית עבור מגוון רחב של מחלות כגון: מערכת חיסון חלשה, פליטות מרובות, גזים וכאבי בטן, עצירות ובעיות במערכת העיכול והמעיים, בעיות התפתחות, בעיות במערכת הנשימה, אסטמה, אסטמה של העור, פריחות ומחלות עור שונות, עודף גמישות ובעיות אורטופדיות, חוסר דם, בעיות תזונה, השמנה, בעיות שינה, אלרגיות, דלקות עיניים, התקפי זעם, הפרעות התנהגותיות ועוד.

•5.      האם דיקור סיני לילדים כואב?
הדיקור בילדים ותינוקות אינו מלווה בכאב. לרוב הילדים אינם מודעים שהדיקור כלל מתבצע מאחר וזה נעשה תוך כדי משחק ובשילוב שיאצו ואקופרסורה. במקרים רבים אני משלבת טיפול בפרחי באך ובטיפות שונות במיצוי עצמי. הטיפות ופרחי הבאך גורמים להאצת תהליך הריפוי וההחלמה ולהשלמתו.

*6.     האם קיימת סכנה או תופעות לוואי במהלך דיקור סיני לילדים ?
דיקור סיני הינו שיטה בטוחה, עיקרון השיטה עובד על חיזוק הגוף ובאמצעותו הבראה עצמית. כך, שהסיכוי לגרימת נזק הוא כמעט בלתי אפשרי. כמו כן, כמובן שחשוב לבחור את המטפל המתאים בייחוד כשמדובר בטיפול בילדכם. המטפל חייב להיות עם מינימום 5 שנות לימוד רפואה סינית, חבר אגודה ובעל ניסיון בטיפול בילדים.
דיקור סיני נועד לשפר את זרימת האנרגיה ובכך לשחרר את החסימה הגורמת למחלה. היות ולילדים ישנה איכות אנרגיה גבוהה יותר הטיפול אף יעיל עבורם מאשר במבוגרים.

תחומים פופולריים: טיפול במיגרנה, טיפול בעצירות, דיקור סיני לילדים, דיקור סיני בהריון, היפוך עובר, דיקור סיני, שיאצו, מומחית לרפואה סינית
קרן ישראל - מומחית לרפואה סינית, קליניקה: חולון (ליד הקניון)    נייד: 050-8277224    דוא"ל: keren@kerenisrael.co.il