קרן ישראל - מומחית לרפואה סינית

פסיכולוגיה סינית

מאת: קרן ישראל, מומחית ברפואה סינית
פסיכולוגיה סינית ואסכולות שונות מתוך הרפואה הסינית מתבססות על עקרון הזרימה הרציפה של התנהלות החיים. על פי מסורת המזרח הרחוק אנרגיית החיים, הקרויה נפש בפי הפילוסופיה היהודית, נקראת צ'י. הרפואה הסינית גורסת כי בגוף האדם קיימת רשת מסועפת של ערוצי אנרגיה, החוצים את הגוף לאורך ולרוחב, ואשר בהם זורם הצ'י.

רגשות ותכונות שליליות, מצב נפשי מעורער ובעיות פיסיות מחלישים, מעכבים ותוקעים את חיינו והדבר בא לידי ביטוי בחסימת ערוצי האנרגיה. בשיטת הפסיכולוגיה הסינית ניתן להזין את אותם מקומות חלשים וחסומים, להביא אותם לכדי שינוי ולקדם אותם הלאה למצב נפשי ופיסי חיובי. רגשות ותכונות חיוביות, מצב נפשי ופיסי בריא מחזקים את המקום בו אנו נמצאים במעגל החיים.

כמומחית לרפואה סינית, אני מטפלת הן בהיבט הפיסי הבעייתי והן בהיבט הנפשי של המטופל. שיטות הטיפול בהן אני משתמשת מסייעות בהתמודדות עם קשיים  נפשיים כגון: דיכאון, טראומה, אבל ושכול, אובססיביות, חרדה ועוד. בעזרת כלים שונים יש ביכולתי לזהות היכן קיימת חסימה בתהליך החיים הבריא ולשחרר אותה, ולסייע למטופל לצאת מהמצב בו הוא שרוי ומשם להמשיך את חייו בצורה מחוזקת ובריאה. תהליך הטיפול נחלק לארבעה כלים:
  1. טכניקת דיקור ייחודית
  2. שימוש בתמציות צמחים ומינרלים
  3. שימוש בתיקשור ככלי אבחנתי וטיפולי
  4. שיחת שיקוף והבהרה
כמטפלת ברפואה הסינית אני יכולה לאבחן את שורש הבעיה ולתת מענה בתהליך מרפא בצורה אמיתית את המצב הנפשי. בסיום התהליך החולשה הופכת לכוח להבדיל מטיפול המתבסס על כדורים פסיכיאטריים שונים. בטיפול תרופתי בלבד לא ניתן טיפול לגורם הבעיה ורק הסימפטומים שהועלו מעל לפני השטח ובאו לידי ביטוי מטשטשים.

להלן שתי דוגמאות ליעילות רפואה סינית בטיפול במצבים נפשיים:

הראשונה, ילדה בת חמש שחוותה טראומה כתוצאה משריפה בביתה. היא הופנתה אלי כחודשיים לאחר המקרה וסבלה מסיוטי לילה קשים, פחד להיפרד מאמה וחרדה קשה בכל פעם שהייתה עוברת במקום בו ארעה השריפה. כעבור מספר מועט של טיפולים בשיטת הפסיכולוגיה הסינית הילדה חזרה לעצמה מבחינה חברתית, תקשורתית וחזרה להיות ילדה מלאת ביטחון ושמחת חיים.

דוגמא נוספת ליעילות פסיכולוגיה סינית: ד' שם בדוי, אישה בשנות ה-40 לחייה, נשואה ואם לשלושה בנים סבלה בשנים האחרונות מחרדה ודאגנות קיצונית. הפחד נבע מכל צלצול טלפון המבשר רעות, פחד ללכת לישון, חרדה לשלום היקרים לה וחרדה בנוגע למצבה הבריאותי. סדרת הטיפולים עם ד' הביאה לתוצאות מיידיות החל משינוי קל שאפשר לד' הפוגות מהמצב הנפשי הקשה בו הייתה שרויה ועם הזמן לשיפור ממשי במצבה. התקפי החרדה פסקו, פחדיה התמתנו ורמת הדאגנות שלה הוקלה. היום ד' מספרת כי חל שינוי מבורך באיכות חייה ומשפחתה יכולה ליהנות ממחיצתה.

חומרת המצב הנפשי אצל כל אדם יכולה להשתנות. ישנם מקרים בהם מעורבת בעיה נפשית אחת וישנם כאלו בהם מעורבים מצבים סבוכים ומורכבים. פסיכולוגיה סינית מביאה תוצאות בכל הנוגע להיבט הנפשי החל מהמצב הקל ביותר ועד המורכב והמסובך ביותר.

תחומים פופולריים: טיפול במיגרנה, טיפול בעצירות, דיקור סיני לילדים, דיקור סיני בהריון, היפוך עובר, דיקור סיני, שיאצו, מומחית לרפואה סינית
קרן ישראל - מומחית לרפואה סינית, קליניקה: חולון (ליד הקניון)    נייד: 050-8277224    דוא"ל: keren@kerenisrael.co.il